Resultater og bilder fra NM i sjøisfiske



Del dette:

NM i sjøisfiske er over, og som tidligere skrevet var det 17 år gamle aron Bohnhorst som gjorde det best av alle, uansett klasse. Her er resultatene og bildene fra fisket, innveiingen og ikke minst premieutdelingen.

 

JUNIORKLASSEN:

Plass Deltager Deltager ID Sum
1 Aron Bohnhorst 86 616,15
2 Markus Bygnes Guttormsen 81 483,70
3 Andreas Kleven Vik 65 245,60
4 Tage Aarstad 46 225,00
5 Ruben Rygh Brueland 87 206,00
6 Markus Strandstad 51 174,93
7 Weronica Pettersen 67 86,00
8 Michael Andre Bueng 88 38,00
9 Thea Rygh Brueland 90 17,67

 



LAGKONKURRANSEN:

Plass Lagnavn Sum
1 Team Bamble 1109,58
2 Savage-queer 1022,35
3 NKML Bubble Boyz å di 953,35
4 Hells Angelers 863
5 SFK Galskap Karmøy 820,87
6 NKML Team Inus 744,75
7 Woopidoo 685,9
8 Napp&Dra 2 594,97
9 Speci Galskap 591,83
10 Team Elvegris 558,47
11 SFK Galskap – en 552,13
12 Team Lemmen 549,18
13 Team Hvitskateerlett 543,17
14 Gotnochance 536,75
15 Team Hardcore Fishing 531,13
16 Kniveggen 490,62
17 Asterix og Obelix 445,47
18 Pompel og Pilt 414,63
19 SFK Galskap Torshov 409,75
20 Team Dassmort 358,3
21 Dynamic Duo 353,33
22 Fishers from Hell 345,08
23 Napp&Dra 3 339,68
24 Team Dårlig Haill 335
25 Team Botne 322,02
26 Napp&Dra 317,57
27 Dævenharviitjtænktpå 305,53
28 Anja Freyn 294,88
29 Team Fiskepinner 244
30 Team Vassfis on Ice 196
31 Electro Nord 90,33
32 Team ToHA 88,73
33 Team Havfruene 17,67

 

ÅPEN KLASSE:

Plass Deltager Navn Poeng
1 86 Aron Bohnhorst 616,15
2 44 Sven Kolstø 604,37
3 85 John Olav Florø-Larsen 523,03
4 62 Lasse Boldvik Hanssen 510,53
5 32 Bjørn Salte 493,43
6 81 Markus Bygnes Guttormsen 483,7
7 12 Tore Kulset 438,43
8 10 Sverre Magnus Selbach 430,32
9 13 Christopher Skondal Engan 424,57
10 45 Adam Andrén 417,98
11 6 Torstein Olsen 413,3
12 27 Kim Erland Lie 396,3
13 2 Thomas Tofte 395,75
14 4 Morten Strand 370,23
15 50 Albin Dal 363,27
16 39 Espen Abrahamsen 355,17
17 61 Sindre Bøe 349
18 43 Preben Skaugen 339,68
19 80 Kjetil Guttormsen 337,17
20 22 Jim Frode Rygh 315,73
21 35 Roy Vanvik 315,67
21 3 Roar Halvorsen 315,67
23 19 Andreas Bjørnæs Eriksen 311,75
24 20 Lars Hellum 308,6
25 48 Daniel André Bjørndalen 299,73
26 47 Benjamin Grimm 294,88
27 55 Vetle Westli 292,1
28 1 Kay-Arne Olsen 289,6
29 21 Inge Nilsen 289
30 54 Martin Solem 274,5
31 14 Tormod Aunvik 271,17
32 59 Tyrone Pablo 268,75
33 31 Vebjørn Farstad 268,27
34 8 Kjell C Rambech 259,58
35 7 Tobias Olsen 255,67
36 41 Tor Arne Rygg 249,87
37 75 Roger Kvam 249,63
38 65 Andreas Kleven Vik 245,6
39 11 Peter Stenhjem Lie 237
40 46 Tage Aarstad 225
41 93 Rune Sagen 218,58
42 49 Halvard Salomonsen 215,4
43 18 Marie Lassemo 213,67
44 87 Ruben Rygh Brueland 206
45 91 William Rydland 200,53
46 24 Hans Marius Kaasa 198,67
47 33 Thore Bergh 188,87
48 15 Roger Nilsen 188
49 73 Henrik Fredriksen 187,33
50 16 Tormod Gretteberg 180,6
51 30 Frank Sande 177,2
52 42 Sebastian Rinaldo Pedersen 176,33
53 51 Markus Strandstad 174,93
54 36 Eirik Gundersen 173,25
55 29 Tommy Heimdal 169,67
56 72 Bjørn Morten Hagen 165
57 63 Jan Roar Samdahl 157
58 28 Kjetil Mathisen 147,9
59 74 Ole Rosvoldsve 147,67
60 9 Tor Erik Behrns 144,63
61 17 Lars Erik Berg 141,42
62 58 Del Gillman 141
63 92 Hanne Hoås 126,5
64 37 Øyvind Sundet 123
65 5 Mathias Botnen 116,33
66 94 Jonas Hansen 105
67 52 Egon Strandstad 97,33
68 68 Tom Andre Søderberg 88,73
69 67 Weronica Pettersen 86
70 79 John Are Drivvold 74,67
71 38 Anne Lise Mihaila Hansen 73
70 79 John Are Drivvold 74,67
72 76 Halit Hamik 56
73 57 Håkon Hermanstad 49,67
74 66 Bjørn Andreas Lindseth 45
75 56 Gaute Grøndal Haukås 40,67
76 88 Michael Andre Bueng 38
77 90 Thea Rygh Brueland 17,67
78 64 Vigdis Dahlø Samdahl 10
79 34 Thomas Olsen 0
79 40 Hågen Røkke 0
79 53 Anja Freyn 0
79 69 Halvor Grøtan 0
79 70 Ivar Kaldheim 0
79 71 Robin Hararp 0
79 77 Mahmoud Hamik 0
79 78 Ann Elisabeth Brueland 0
79 89 Lene Løberg Andersen 0
79 95 Lars Rennemo 0

 

STØRSTE FISK:

Vekt (gr) Art Navn
5820 Lyr Roar Halvorsen

 

ARTSKONGEN:

Antall Navn
11 John Olav Florø-Larsen

 

GULLSKATA:

Vekt (gr) Navn
1000 Torstein Olsen

 

Ellers ble også Trønderprisen, Kolstad-prisen og prisen for Årets isbart delt ut under premieseremonien. Mer om disse spesialprisene finner du på Nidaros kystmeitelag sin egen blogg.

Innveiing og premieutdeling (alle foto: Endre Hopland):

På sjøisen i Hjellbotn (alle foto: Endre Hopland):

Del dette:
Prev Alltid gøy å kunne bidra til milepæler i en fiskers liv
Next Storørret fra Mistra, Rena og Randselva

Comments are closed.