Resultater fra NM i fluekasting, dag 2

Her er resultatene for dag 2. Sjøørret lengde og laks lengde for damer og åpen klasse:

Sjøørret lengde

Åpen klasse Kvalifisering Finale
Nr. Navn Klubb Nest lengste kast Lengste kast Nest lengste kast Lengste kast
1 Steinar Røstad 40,5 41 43,5 44,5
2 Jarle Strandberg 40 41,5 38 38
3 Tom Wangensteen 41 42 36 37,5
4 Tor Gjersøe 36,5 41,5 35 36
5 Harald Økern Jensen 42 43 34,5 35,5
6 Kristoffer Olstad 39 43,5 30,5 31
7 Mikael Blomberg 40 40
8 Stein Grønberg 39 40
9 Andor Røraas 38,5 39,5
10 Espen Mykløen 36,5 39
11 Rune Brenna 36,5 39
12 Kjetil Bertelsen 38 38,5
13 Geir Granli 38 38,5
14 Arnfinn Nordsveen 37,5 38
15 Thorgeir Gustavsen 34,5 36,5
16 Per Knutsen 34 35,5
17 Helge Gustavsen 34,5 35
18 Per Grønberg 34 35
19 Gard Thompson 34 35
20 Vegard Olsen 31,5 34,5
21 Jan Myhre

 

Damer
Nr. Navn Klubb Nest lengste kast Lengste kast
21 Christine Josephsen 37 37,5
22 Grethe Josephsen 33,5 36,5
23 Anita Strand 30,5 34,5
24 Elin Kløvstad 30,5 33
25 Karoline Olsen 32 32,5
26 Veronika Smørsgård 17,5 18

Junior
Nr. Navn Klubb Nest lengste kast Lengste kast
1 Gard Thompson 34 35

Laks lengde

Åpen klasse Kvalifisering Finale
Nr. Navn Nest lengste kast Lengste kast Nest lengste kast Lengste kast
1 Eirik Hernes Larsen 53,5 58,5 52,5 62,5
2 Mikael Blomberg 52,5 54,5 53,5 55,5
3 Vidar Næss 53,5 54,5 53,5 55
4 Tom Wangensteen 53 55 52 53,5
5 Kristoffer Olstad 55 58,5 52,5 52,5
6 Tor Gjersøe 49 54,5 48 49,5
7 Jarle Strandberg 52 53,5
8 Arnfinn Nordsveen 52 53
9 Stein Grønberg 50 51
10 Andor Røraas 42 51
11 Rune Brenna 49,5 50,5
12 Steinar Røstad 50 50
13 Espen Mykløen 46 49,5
14 Per Grønberg 49 49
15 Helge Gustavsen 40,5 48,5
16 Harald Økern Jensen 46,5 47
17 Per Knutsen 43,5 46,5
18 Kjetil Bertelsen 45,5 46
19 Thorgeir Gustavsen 43,5 46
20 Gard Thompson 39,5 43,5
21 Geir Granli 41,5 43,5
22 Vegard Olsen 43 45,5

 



Damer      
Nr. Navn Nest lengste kast Lengste kast
1 Anita Strand 44 44,5
2 Christine Josephsen 44 44,5
3 Elin Kløvstad 39 40,5
4 Karoline Olsen 37 38
5 Veronika Smørsgård 36,5 37

 

Junior
Navn Nest lengste kast Lengste kast
1 Gard Thompson 39,5 43,5

 

Annonse

Allround (4-kamp)

Åpen klasse
Nr. Navn Ørret
pres.
Ørret
lengde
Sjøørret
lengde
Laks
lengde
Konk.
score
All-round
1 Mikael Blomberg 30 30 14 25 99
2 Tor Gjersøe 18 25 18 15 76
3 Steinar Røstad 21 12 30 9 72
4 Jarle Strandberg 12 18 25 14 69
5 Tom Wangensteen 16 14 21 18 69
6 Kristoffer Olstad 9 11 15 16 51
7 Harald Økern Jensen 7 21 16 5 49
8 Stein Grønberg 11 13 13 12 49
9 Arnfinn Nordsveen 13 9 7 13 42
10 Per Grønberg 15 16 3 7 41
11 Rune Brenna 10 7 10 10 37
12 Andor Røraas 8 5 12 11 36
13 Thorgeir Gustavsen 25 2 6 2 35
14 Eirik Hernes Larsen 30 30
15 Espen Mykløen 10 11 8 29
16 Kjetil Bertelsen 1 15 9 3 28
17 Helge Gustavsen 3 8 4 6 21
18 Vidar Næss 21 21
19 Geir Granli 2 4 8 1 15
20 Øyvind Strand 14 1 15
21 Vegard Olsen 6 6 1 1 14
22 Per Knutsen 5 4 9
23 Gard Thompson 4 1 2 1 8
24 Jan Myhre 5 3 8
25 Jan Ivar Larsen 1 1
Damer              
Nr. Navn Ørret pres. Ørret lengde Sjøørret lengde Laks lengde Konk.score All-round
1 Anita Strand 28 25 21 28 254 356
2 Christine Josephsen 21 28 28 25 254 356
3 Karoline Olsen 25 21 16 18 80
4 Elin Kløvstad 18 18 18 21 75
5 Veronika Smørsgård 16 16 15 16 63
6 Grethe Josephsen 25 25
Junior              
Nr. Navn Ørret pres. Ørret lengde Sjøørret lengde Laks lengde Konk.score All-round
1 Gard Thompson 30 30 30 30 120