More

    Results Day 2 and finals – WC Flycasting/Resultater VM i fluekasting 2014

    The finals are done – here are the winners of WC Flycasting 2014!

    Women Finals

    Trout Accuracy

    Standing Name Country Score Time
    1 Karoline Olsen Norway 38 04:33
    2 Christine Josephsen Norway 38 04:38
    3 Ann-Karin Viklund Sverige 38 05:00
    4 Grethe Josephsen Norway 31 04:20
    5 Elin Kløvstad Norway 31 04:45
    6 Anita Strand Norway 28 05:00
    7 Evgeniya Roshchupkina Russia 24 04:54
    8 Donna O’Sullivan USA 11 05:00

     





    Trout Distance

    Standing Name Country Second longest cast Longest cast
    1 Evgeniya Roshchupkina Russia 35,5 36
    2 Ann-Karin Viklund Sverige 33 33
    3 Christine Josephsen Norway 32 33
    4 Anita Strand Norway 30,5 33
    5 Karoline Olsen Norway 29,5 30,5
    6 Silja Longhurst Denmark 29,5 29,5
    7 Grethe Josephsen Norway 28 28,5
    8 Elin Kløvstad Norway 27 27
    9 Donna O’Sullivan USA 22 24

     

    Men Finals

    Trout Accuracy

    Standing Name Country Score Time Score Time
    1 Stein Grønberg Norway 59 04:54 64 4,1
    2 Jan Vidar Josephsen Norway 55 04:38 51 3,58
    3 Lasse Karlsson Denmark 60 04:01 50 4,3
    4 Paul Arden UK 61 02:59 45 3,09
    5 Dimitri Borovkov Estonia 52 03:43 34 3,35
    6 Rantakari Pekka Finland 52 04:46 32 4,07
    7 Ulrik Röijezon Sverige 51 04:15
    8 Leif Christensen Denmark 50 04:36
    9 Knut Eklund Norway 48 03:28
    10 Vidar Næss Norway 44 04:43
    11 Kenji Okamoto Japan 44 04:52
    12 Niklas Eriksson Sverige 44 05:00
    13 Steinar Røstad Norway 43 04:42
    14 Tor E. Gjersøe Norway 43 04:57
    15 Anver Mavlyutov Russia 42 03:38
    16 Mikael Blomberg Norway 42 04:10
    17 Aleksey Teryaev Russia 39 04:47
    18 Stefan Siikavaara Sverige 36 04:23
    19 Vladimir Tyurin Russia 35 03:11
    20 Dmytro Zakharov Ukraine 33 04:19
    21 Jarle Strandberg Norway 33 04:35
    22 Kervinen Mikko Finland 32 04:56
    23 Lee Cummings UK 29 04:30
    24 Mikola Tapani Finland 28 03:52
    25 Siipilehto Sakari Finland 27 04:37
    26 Rantakari Ilkka Finland 19 03:46
    27 Kuprin Anatoly Russia 18 04:31
    28 Fredrik Hedman Sverige
    29 Aleksandr Chernysh Russia

     

    Trout Distance

    Qualification round Finals
    Standing Name Country Second longest cast Longest cast Second longest cast Longest cast
    1 Tor E. Gjersøe Norway 40,5 41 38 38
    2 Dimitri Borovkov Estonia 37 39 37,5 38
    3 Mikael Blomberg Norway 38 39 37,5 37,5
    4 Bart De Zwaan The Netherlands 36,5 38,5 37 37,5
    5 Paul Arden UK 38,5 40,5 36 37,5
    6 Bernt Johansson Sverige 39,5 40,5 36 37
    7 Jan Vidar Josephsen Norway 37,5 38
    8 Roger Håkansson Sverige 37,5 38
    9 Lasse Karlsson Denmark 36,5 38
    10 Harald Økern Jensen Norway 35,5 37,5
    11 Niklas Eriksson Sverige 36,5 37
    12 Kjetil Bertelsen Norway 36,5 37
    13 Steinar Røstad Norway 36 36,5
    14 Bernd Ziesche Germany 34 36,5
    15 Fredrik Hedman Sverige 35,5 35,5
    16 Anver Mavlyutov Russia 35 35,5
    17 Jarle Strandberg Norway 34,5 35,5
    18 Aleksey Teryaev Russia 34,5 34,5
    19 Stein Grønberg Norway 34 34,5
    20 Siipilehto Sakari Finland 33 34
    21 Vladimir Tyurin Russia 33 34
    22 Kuprin Anatoly Russia 31,5 34
    23 Ulrik Röijezon Sverige 32,5 33
    24 Leif Christensen Denmark 32,5 33
    25 Lee Cummings UK 32 33
    26 Kervinen Mikko Finland 31,5 32
    27 Kenji Okamoto Japan 31,5 31,5
    28 Mikola Tapani Finland 30,5 31
    29 Dmytro Zakharov Ukraine 29,5 31
    30 Tellis Katsogiannos Sverige 30 30
    31 Selenius Lauri Finland 29,5 30
    32 Aleksandr Chernysh Russia

     

    Seatrout Distance

    Standing Qualification round Finals
    Name Country Second longest cast Longest cast Second longest cast Longest cast
    1 Jan Vidar Josephsen Norway 38,5 39,5 39,5 44
    2 Niklas Eriksson Sverige 38 39,5 39 42,5
    3 Fredrik Hedman Sverige 40 41 42 42
    4 Mikael Blomberg Norway 40 40,5 40,5 40,5
    5 Dimitri Borovkov Estonia 39,5 40,5 37,5 38
    6 Morten Høgsnes Norway 39,5 40,5 35,5 35,5

     

    Salmon Distance

    Qualification round Finals
    Standing Name Country Second longest cast Longest cast Second longest cast Longest cast
    1 Mikael Blomberg Norway 52,5 52,5 51,5 54,5
    2 Vidar Næss Norway 50,5 52 53,5 54
    3 Ulrik Röijezon Sverige 50 51 50 51
    4 Niklas Eriksson Sverige 48,5 60,5 50 50
    5 Stein Grønberg Norway 50,5 52,5 49 49,5
    6 Tor E. Gjersøe Norway 50 50,5 44 45,5

     

    Spey 15,1

    Finals
    Standing Name Country Longest cast left side Longest cast right side Total
    1 Eirik H. Larsen Norway 57,5 53,5 111
    2 Sergey Kluev Russia 53 54,5 107,5
    3 Siipilehto Sakari Finland 48 54,5 102,5
    4 Jarle Strandberg Norway 49 52,5 101,5
    5 Geir Hansen Norway 50 48,5 98,5
    6 Vidar Næss Norway 46,5 48 94,5

     

    Spey 18

    Finals
    Standing Name Country Second longest cast Longest cast
    1 Siipilehto Sakari Finland 58 62
    2 Vidar Næss Norway 59 61
    3 Tellis Katsogiannos Sverige 59,5 59,5
    4 Dimitri Borovkov Estonia 58 59,5
    5 Geir Hansen Norway 56 58,5
    6 Eirik H. Larsen Norway 53,5 55,5

    Latest articles

    Her er årets deltagere i Jaktlaget!

    Snart starter innspillingen for årets oppfølger til Jaktlaget. Seks deltagere skal stifte ett nytt Jaktlag og vi får bli med på deres...

    Vi lager pølser og kjøttdeig – Bernt gjør ting han ikke kan Ep20

    Nysgjerrig på å lage pølser eller lage kjøttdeig? Det var jeg og - så ringte jeg Jesper som blei med å lagde...

    5 TIPS til hagleskytinga – Bernt gjør ting han ikke kan EP19

    Her er 5 tips til hagleskytinga før jakta starter. Jeg tok turen opp til Løvenskioldbanen for å...

    Predatorfiske i Østersjøen med Raymarine Element

    Tidligere i sommer ble jeg invitert til Finland av Raymarine for å sjekke ut nye Raymarine Element. Da jeg aldri har...

    Related articles